خانواده موفق

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "
چکیده: چقدر خوب شد که همسری به این خوبی و مهربانی دارم که نگرانم می شود....
زن و شوهر

زن و شوهر

خیلی مردها حقوق بالایی نمی گیرند که بخواهند برای همسرشان طلا و لباس های گران بخرند، خیلی از آقایان قد و بالای آنچنانی و هیکل آرنولدی ندارند، بسیاری از مردان، حتی از یک زیبایی نسبی هم برخوردار نیستند که بخواهند با یک نگاه دل خانمشان را ببرند، خیلی از داماد ها خانه ندارند، ماشین شخصی ندارند، مهندس نیستند، شاید شغل خیلی دهن پر کنی هم نداشته باشند، اما همسرانشان آنها را عاشقانه دوست دارند. خیلی از خانم ها مراسم عروسیشان آن چیزی که یک عمر منتظرش بودند نشد، هنوز هم همسرشان گردنبند برلیان به گردنشان ننداخته، خیلی از بانوان از خانواده همسرشان روی خوش ندیده اند و هنوز هم که اسمشان می آید موی بر اندامشان راست می شود، اما با این همه عاشقانه همسرشان را دوست دارند.

مادر بزرگ عزیزم که خدا همچنان سایه اش را بر سر ما نگه دارد ، حرف های جالبی می زند که شاید بعضی از آنها در نظرمان، مخصوصا در لحظه اول خیلی هم جالب نیست، اما بعد از گذشت چند صباح، مثل روز برایمان روشن می شود، یکی از آن حرف ها که وقتی می گفت فقط سرم را به نشانه احترام تکان دادم و اصلا باور نکردم ، اما در گذر زمان به آن رسیدم این بود: می زنم چه چه بلبل که بگذره خرم از پل! می گفت: مرد اگه هیچی نداشته باشه، حتی تو جیبش شپش ملق بزنه اما زبانش خوش باشه، سر زبون داشته باشه،خانمش که هیچی ، مادر زنش هم عاشقش می شه!

مردهای خوش سر زبان، همان هایی هستند که در اوج بی پولی و بی کاری و شاید هم مریضی و هزار بدبختی دیگر، بازهم لبخند می زنند، اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و برای همسرشان از آینده ای خوب و نزدیک حرف می زنند، حتی اگر خانمشان هم با آنها قهر کند، آنقدر چرب زبانی می کنند که مار هم از توی سوراخ بیرون می آید، چه برسه به خانم از قهر!

زنان عاشق مردهایی هستند که به آنها نگاه می کند، البته مستقیم در چشم هایشان، و از زیبایی آنها تعریف می کند و مثال هایی هم می زند مثلا «چشمات مثل چشم های آهو شده»

وقتی دیر می آیند

کجا بودی؟ چرا این قدر دیر اومدی؟ چرا موبایلت خاموشه؟ چرا بهم خبر نداری؟ و هزاران سوال دیگر که البته همه آنها از نگرانی همسرشان است، آنها در این گونه موارد، نه مانند هر مرد دیگر که می گویند: اِ... موبایلم خاموش بود، و یا نفهمیدم، و یا دیر شد دیگه، و یا جلسه طول کشید ، و یا...جور دیگری برخورد می کنند.

مردهای خوش سر زبان اول خدا را به خاطر داشتن همچین همسری شکر می کنند که اینقدر دوستشان دارد که نگرانشان شده، خوب بود که بی تفاوت نسبت به دیر کردن همسر می خوابید و یا تلویزیون نگاه می کرد؟ بعد با بوسه ای به گونه همسر این احساسشان را بلند بر زبان می آورند که «چقدر خوب شد که تو رو دارم که برام نگران بشی، و یا اگه تو رو نداشتم کی دلش برام شور بزنه! »همین قدم اول نصف عصبانیت خانم به لبخند تبدیل می شود بعد در چشم همسرشان نگاه کرده و دلیل و علت منطقی دیر کردن و خاموش بودن موبایل را شرح می دهند و در همین حین ، تاکید می کنند که می خواستم بهت خبر بدم اما نشد، و یا گفتم دلت داره شور می زنه ها، و یا آخ آخ خانومم رو اذیت کردم و یا ...

تبدیل به یک مرد سر زبان دار شوید

شاید این کار از مهمترین رمز و رازهای برخورد با بانوان است، زنان عاشق مردهایی هستند که به آنها نگاه می کند، البته مستقیم در چشم هایشان، و از زیبایی آنها تعریف می کند و مثال هایی هم می زند مثلا «چشمات مثل چشم های آهو شده». هیچ چیز بدتر از این نیست که مردی به خانه بازگشته و همسرش برای او خود را آراسته، آن وقت مرد اصلا به او توجهی نکرده و از سر و وضعش تعریف نمی کند و دائم سرش در روزنامه است.

مرد های سرزبان دار با خانمشان حرف می زنند، از محل کار تعریف می کنند، از آرزوهایشان می گویند، از احساساتشان می گویند و مهمترین نکته این که احساسات را، در درونشان نمی کشند، بلکه آن را بیدار کرده و شعله ور می سازند.شما هیچوقت برای خانمتان گردنبند یاقوت نخرید، اما یک عمر از زیبایی و کدبانویی او تعریف کنید و البته این تعریف، در جلوی دیگران و مخصوصا خانواده خودتان بسیار کارساز و تاثیرگذار است.

برچسب ها: شوهری نمونه حتی بدون پول،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 7 آذر 1393 توسط : علی صفابخش
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی