تبلیغات
خانواده موفق - تعالیم دوازده گانه (اصول بهائیت)

خانواده موفق

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "

همه ادیان الاهی که از جمله آنها اسلام است، سه اصل دارند: توحید، نبوت و معاد، و به اعتقاد مذهب شیعه دو اصل عدل الاهی و امامت نیز به آن اضافه می شود.

 در احادیث‌، بر این كه‌ اسلام‌ پایه‌ها و ارکانی دارد، اشاراتی شده است؛ برای نمونه در حدیثی‌ از امام باقر (ع‌) نقل‌ شده‌ كه‌ اسلام‌ ۵ پایه‌ دارد: نماز، زكات‌، روزه، حج و ولایت كه‌ ولایت‌ از همه‌ مهم‌تر است‌.[1]

«اُصول» کلمه‌ای عربی و جمع «اصل» و به معنای پایه‌ها، بنیادها و زیربناها است. «اصل» هر آن چیزی است که بنیان چیزی دیگر بر آن استوار است.[2] ترکیب اضافی «اصول دین»، اصطلاحی‌ كلامی‌ است.

بهائیت نیز که اصرار دارد خود را به عنوان یک دین الهی، به دیگران معرفی کند برای خود اصولی درست کرده است كه از آنها به اصول یا تعالیم دوازده گانه تعبیر می شود.

این تعالیم را عبدالبهاء (عباس افندی) با الهام از افكار نوین اروپایی و امریكایی و برخی از گفتار هیكل (بهاء) تنظیم کرد.

توحید، نبوت و معاد از اصول لازم هر یک از ادیان الاهی است که در هیچ یک از تعالیم دوازده گانه بهائیت اثری از آثارش نیست.

بهائیان کمبود این سه اصل را چگونه توجیه می کنند؟

چرا پیامبر قرن اتم اصولی برای دین خود مشخص نکرد که جانشینش یعنی عباس افندی مجبور شود در این باره چاره اندیشی کند؟

اون بیچاره هم که قدرت تخیل والای بهاء را نداشت لذا اصول سه گانه ادیان الاهی را از یاد برد!؟

حقیقت آنست كه همه این تعالیم ازدیگران گرفته شده وابداع بهائیت نیست بلكه نمادی توخالی از این مذهب است وبسیاری از رفتار وكردار آنها وحتی گفتار رهبران بهائیت مخالف ومتضاد با این تعالیم است. این تعالیم به عنوان ابزاری برای پوشاندن چهره واقعی این فرقه است كه خیلی از افراد گول ظاهر آن را می خورند.

 

پینوشت

1. اصول کافی/کلینی،ج ۲/ص۱۸

2. قرشى، ج ۱، ص ۸۸.

برچسب ها: تعالیم دوازده گانه، اصول، بهائیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 فروردین 1396 توسط : مهدی ناظمی
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی