تبلیغات
خانواده موفق - (من یظهر الله) کیست؟

خانواده موفق

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "

یکی از اصطلاحاتی که در بهائیت زیاد شنیده می شود کلمۀ (من یظهرالله) است، این لقبی بود که میرزا حسینعلی نوری برای خود انتخاب کرد. این لقب ساختۀ سید علی باب بود.

سید علی شیرازی در مواضعی از کتاب بیان از (من یظهر الله) خبر می‌دهد که کامل کنندۀ بیان خواهد بود.

سید علی محمد باب با وجود آن که صریحاً می نویسد:« وقت ظهور من یظهره الله را جز خداوند کسی عالم نیست، با این حال به تعیین وقت ظهور من یظهره الله پرداخته و آشکارا می نویسد:

« اگر در عدد غیاث ظاهر گردد و کل داخل شوند، احدی در نار نمی ماند و اگر در مستغاث رسد و کل داخل شوند، احدی در نار نمی ماند.»

لذا آنچه از بیان نقل شده است، من یظهره الله باید 1511 سال( به عدد کلمۀ غیاث)، و یا 2011 سال( به عدد کلمۀ مستغاث) پس از باب ظهور کند. [1]

پس طبق گفتۀ سید علی محمد باب (من یظهر الله) نشانه‌هایی دارد، تا یاران باب سردرگم نمانده و از صاحب آن نشانه‌ها پیروی کنند:

الف - موعد ظهور من یظهره الله( اگر در عدد غیاث ظاهر گردد...)،

بنابراین باب، مبشّر کسی نبوده است که به این زودی ظهور کند و بابیان هرگز منتظر کسی نبوده اند که آیین جدیدشان را در یک دورۀ کوتاه تمام شده تلقی کند و آن را مقدمۀ ادعای خود قرار دهد.

ب - جانشین باب باید کسی باشد که کتاب ناتمام باب، یعنی بیان را به اتمام برساند.

بر همین اساس با قاطعیت می توان اعلام کرد که هیچ رابطه ای میان باب و میرزا حسین علی نوری، بهاءالله وجود نداشته است. [2]

از طرف دیگر میرزا حسینعلی نوری جزو حروف حیّ هم نبوده است.

پس راحت می توان دروغگویی مدعیان اخلاق‌مداری را ثابت کرد.

پینوشت

[1]. بیان، واحد2، باب6.

[2]. علیرضا روزبهانی بروجردی، در جستجوی حقیقت،ص103.

برچسب ها: من یظهر الله باب بهاء الله پیامبر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 1 اردیبهشت 1396 توسط : مهدی ناظمی
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی