تبلیغات
خانواده موفق - انحرافی در اسلام به نام وهابیّت

خانواده موفق

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "

      یکی از شعارهای زیبا که در دنیا طرفداران زیادی دارد، گفتمان صلح جهانی است، اما امروزه گروه هایی بوجود آمده‌اند که آن‌را به خطر انداخته‌اند. در کوشه و کنار دنیا هر روز شاهد اتفاقات دلخراشی هستیم، مثلاً حوادث تروریستی در سیستان و بلوچستان، در مسجد شیعیان عربستان، در پاکستان، در افغانستان،در عراق و سوریه، در فرانسه و آلمان،و... به چشم می خورد که تعداد زیادی انسان بی‌گناه را به خاک و خون می کشد.

       اولین سؤالی که در ذهن شنوندۀ این جنایات ایجاد می‌شود این است که عاملان این جنایات کیستند؟ هدف آنها چیست؟ چرا بیشتر این حوادث در کشورهای اسلامی اتفاق می افتد!؟ چرا مدعیان حقوق بشر و صلح جهان در برابر این جنایات سکوت می کنند؟

       در نگاه اول می‌بینیم اسمهای گروه‌های بوجود آورندۀ این حوادث تروریستی متفاوت است،نام‌های مثل:القاعده در افغانستان که توسط آمریکا برای مقابله با شوروی تشکیل شد، سپاه صحابه در پاکستان بر اساس تفکرات مدارس دیوبندی در برابر اتحاد شیعیان، جیش العدل در سیستان‌و‌ بلوچستان ایران، طالبان در افغانستان، بوکوحرام در آفریقای جنوبی، جبهة النصرة در سوریه، داعش در عراق و گروه‌های تروریستی دیگر؛ اکثر این گروه‌های تندرو در کشورهای اسلامی تشکیل شده اند، با بررسی این گروه‌های تروریستی که در کشورهای اسلامی تشکیل شده به یک نام می‌رسیم، بله، گروه وهابیّت! این گروه‌ها در بعضی چیزها با هم همفکر و هم عقیده‌اند، پس از یک تفکر سرچشمه می‌گیرند و بوجود آورنده این تندروی‌ها یکنفر است.

     شیخ محمد عبدالوهاب مؤسس مذهب وهابیت است، او فردی بود که در خانوادۀ علمی رشد و در نزد پدر و برادر خود تحصیل کرده است ولیکن متاسفانه انحرافات بزرگ فکری داشته است.

مشکل اول وی کمبود علم بوده است. او اطلاع کاملی از علوم اسلامی چون منطق و اصول و لغت و... نداشته است. متأسفانه شیخ محمدعبدالوهاب قبل از اینکه تحصیلات خود را به‌طور کامل تکمیل کند، عهده‌دار امر تبلیغ دین شد؛ این در حالی بود که وی دارای روحیه تندرویی بود.

مشکل دوم شیخ محمد عبدالوهاب، انحراف فکری و عقیدتی بود، نمونه چنین مسأله‌ای درمیان خوارج در زمان امام علی علیه‌السلام نیز وجود داشته است.

عبدالوهاب علاوه بر شیعه، اهل تسنن معتدل را نیز مورد هجمه قرار می‌داد. از بدو ظهور شیخ محمد عبدالوهاب ما شاهد افکار خطرناکی از وی بودیم که متأسفانه وی فقط بر ضد شیعه عمل نکرد بلکه تمام اهل تسنن مخلص و معتدل را نیز مورد هجمه فتوایی خود قرار داد.

       شیخ محمد عبدالوهاب معنای حقیقی و ضوابط اصلی تکفیر را پی نبرده بود؛ بنابراین جمع کثیری از مسلمانان شیعه و سنّی را داخل در دایره شرک و تکفیر نمود، این همان خطر بزرگ است. وی هرکس که تابع افکارش نبود را ضد توحید می‌انگاشت.

این شخصیت با فکر شخصی خود قواعدی را در زمینه توحید تدوین کرده بود و هر کسی را با این چهارچوب مخالفت یا نقد می‌کرد، کافر می‌شمرد و بر این اساس مشاهده می‌کنیم بزرگان علمی عالم اسلام را رد کرده است؛ مثلاً کتاب توحید زمخشری، تفسیر آیات توحید امام فخر رازی و امام ابوحامد غزالی، طبرسی و عسقلانی، ثعلبی و حتی طبری که از علمای بزرگ اهل سنّت است، در نظر شیخ محمد عبدالوهاب مصداق کتب مضلّه است و نویسنده آن کتاب‌ها، کافر هستند.

 

پینوشت

[1]. افشای ماهیت وهابیت/ گفتگو با دکتر عصام العماد/ منبع: سایت موعود

برچسب ها: اسلام انحراف تندروی تروریست، وهابیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 توسط : مهدی ناظمی
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی