تبلیغات
خانواده موفق - ردّ ادعای امّی بودن حسینعلی نوری (بهاءالله) پیامبر جعلی بهائیان

خانواده موفق

"بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. " "با هر گناهی که انسان انجام میدهد عقلی از او جدا می شود که دیگر برنمی گردد ............ وقتی بنده گناه میکند به سبب انجام آن گناه, علمی راکه یاد گرفته بود , فراموش می کند.......... حسن خزّاز ، از امام رضا ( علیه السّلام ) شنیدم كه فرمودند : بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند، ضررشان براى شیعیان ما از دجّال بیشتر است. حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم ) به چه علّت؟ فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنین شود، حقّ و باطل به هم در آمیزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود. ( صفات الشیعه ص 8 ) ...........همیشه می توان تولدی دوباره داشت" هر چه ایمان انسان کامل تر باشد به همسرش بیشتر ابراز محبت می کندرسول خدا (ص): مستدرک، ج 14، ص 157 " خدا شما را رحمت کند ،بدانید که همانا شما در روزگارى هستید که:گوینده حق اندک/و زبان از راستگویى عاجز/و حق طلبان بى ارزشند/مردم گرفتار گناه و به سازشکارى همداستانند ،جوانانشان بد اخلاق/و پیر مردانشان گنهکار/و عالمشان دو رو/و نزدیکانشان سود جویند/نه خردسالانشان بزرگان را احترام مى‏ کنند/و نه توانگرانشان دست مستمندان را مى ‏گیرند.ترجمه خطبه 233 نهج البلاغه . بعضی از آیات هستند،که وقتی اونا رو می خونم،شرمنده ی خدا میشم،مثل همین آیه ی " الیس الله بکاف عبده " (الزمر، آیه 36)آیا خدا، برای بندگانش کافی نیست؟ " بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. نیاز مردم به شما از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید. امام حسین(ع( " تعجّب دارم از کسی که نسبت به تشخیص خوب و بد خوراکش اهتمام می‌ورزد که مبادا ضرری به او برسد، چگونه نسبت به گناهان و دیگر کارهایش اهمیّت نمی‌دهد و نسبت به مفاسد دنیایی، آخرتی، روحی، فکری، اخلاقی و... بی‌تفاوت است. امام سجاد (َع("برترین بی نیازی و دارایی، ناامیدی است از آنچه در دست مردم است. حضرت علی(ع)" هر که بر زیردستان نبخشاید، به جور زبردستان گرفتار آید. سعدی " آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند/از «تن» تو- هر چقدر هم که قوی باشد- ترسی ندارند/از گاو که گنده‌تر نمی‌شوی،می‌دوشندت/از خر که قوی‌تر نمی‌شوی، بارت می‌کنند/از اسب که دونده‌تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند/آنها فقط از «فهمیدن» تو می‌ترسند:علی شریعتی " مکه برای شما، فکه برای من!بالی نمی خواهم، این پوتین های کهنه هم می توانند مرا به آسمان ببرند…شهید آوینی" دانش پاك در دلهای ناپاك قرار نمی گیرد/اگر می خواهی هستی را بشناسی، خود را بشناس.سقراط " . همیشه می توان تولدی دوباره داشت . "

1- شهادت عزیه خانم (خواهر حسینعلی نوری) به تحصیل وی.

او می نویسد:« کسی که از بدایت عمر از صرف و نحو و معانی بیان آگاه و از دواوین شعرای عرب و عجم با اطلاع از کتب تواریخ و سیر با بهره و از مطالب عرفا و حکماء و عرفاء مستحضر، شب و روز با عرفا و دراویش مشهور و در نظم و نثر نویسی معروف و مشهور ، بعد از اعلای کلمات بدیعه و اعلان نفحات قدسیه مصاحبت و موانست تمام وقت با بزرگان دین که هر یک در محاوره علمی با یک دنیا برابر بودند داشته چنین کسی بعد از چهارده سال ممارست در کتب بیان و کلمات حضرت اعلی و توقیعات مبارکه { بیاید ادعای زبان فطرت نماید. احمق آن کسی است که به این دعوی گوش دهد...}.» [1]

خواهر حسینعلی تصریح به سواد داشتن برادرش می کند و آنقدر آن مطلب را واضح می‌داند که باورکنندگان این شایعه را احمق خطاب می کند.

2- اکثر بابیان منجمله ملّا محمّد جواد نراقی.

وی تصریح می کند حسینعلی بهاء سواد عربی دارد، در علوم ادبی مانند صرف و نحو و معانی و بیان مسلط است و قریب به 20 سال با آیات باب، قدّوس و صبح ازل مأنوس بوده و مداومت بر تلاوت آنها داشته است. [2]

3- اعتراف منابع بهائی 

در برخی منابع بهائی نوشته شده است که او سالها قبل از اینکه ادعای أمّی بودن داشته باشد به برادران خود تعلیم مشق می‌کرده.

این نکته از این لحاظ حائز اهمیت است که در آن دوران جوانی که وی معلمی می کرده نه کسی از با سواد بودن او تعجب می کرده نه میگفته او علم لدنّی دارد.

لذا این نتیجه را می گیریم که وی تحصیل کرده بود وگرنه تعجب همه را بر می‌انگیخت.

عبدالبهاء  در کتاب تذکرة الوفاء از قول میرزا موسی کلیم( برادر بهاء و ازل) که میخواسته ازل را نصیحت کند که ادعای بهاء را بپذیرد می نویسد:

«گفت ای برادر اگر دگران پی به حقیقت نبرند امر در پیش من و تو مشتبه نیست، الطاف جمال مبارک را فراموش نمودی که من و تو هر دو را تربیت می نمودند چون برادر بزرگتر بوده چقدر مواظب درس و مشق تو بودند .

شب و روز املا و انشاء تعلیم می دادند و هر دم به خطوط متعدد تشویق می فرمودند حتی به انامل (انگشتان)مبارکه تعلیم مشق می نمودند. [3]

4- قرائن حالیه

همانطور که  گفتیم پدر حسینعلی منشی دربار قاجار بوده و حتی شوهر خواهرش هم در سفارت روسیه کار می کرده است ، یعنی در خانواده‌ای اهل علم و با سواد و از طبقه بالا رشد پیدا کرده است، و در آن زمان همه مشتاق تحصیل بودند ولی امکان تحصیل در انحصار طبقه بالا بود.

چگونه می شود حسینعلی نوری که جز طبقه اشراف و تحصیل کرده بود درس نخوانده باشد؟

درثانی بر فرض او در سنین جوانی به اختیار خود تحصیل نکرده باشد، ولی با توجه به شرایط خانوادگی اش قطعا او به اجبار پدر، مکتب آن زمان را گذرانده و تحصیل کرده بوده است.

5- قرائن حالیه

اعمال شگفت‌انگیز مثل بمب  صدا می کند. چطور می شود در آن زمان که مردم به ندرت سواد داشتند یک نفر علم لدنّی داشته باشد ولی در کتب سلف ثبت نشده باشد؟

آن هم آمهای ظاهر نما و ریا کاری مثل بهاءالله!

پینوشت

[1]. عزّیّه خانم،تنبیه النائمین،ص34

[2]. ملا محمد جواد نراقی، تذکرة الغافلین ،ص18

[3]. عبدالبهاء، تذکرة الوفاء،ص138

برچسب ها: بهاء الله امّی قرائن حالیه اعتراف،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 توسط : مهدی ناظمی
وصیت شهدا
روزشمار غدیر مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی